Zamień ten tekst na URL Webhooka

☝️ Jobs To Be Done – co to jest?

5 minut
🗓
20 maja
Maria
Gabrowska

Dziś porozmawiamy o Jobs To Be Done – cennym narzędziu dla osób związanych z budowaniem produktów cyfrowych. Jak wykorzystać framework Jobs to be Done (JTBD) do identyfikacji korzyści np. dla Product Managerów i designerów? I co to w ogóle jest? Wskakuj do wpisu, a się dowiesz!👇

🤓
Czytaj więcej
📖
Przeczytaj też
5 minut
🗓
6 maja
Maria
Gabrowska

✋ Dlaczego powinno Ci zależeć na silnym brandzie?

Silny brand to obecnie must have dla każdego biznesu. I to nieważne, czy mówimy sobie o małej firmie, czy o wielkim korpo. Zaparz sobie ulubioną herbatkę i siadaj wygodnie, a my o wszystkim Ci opowiemy.

🤓
Czytaj więcej
4 minuty
🗓
22 kwietnia
Maria
Gabrowska

🤓 Jak priorytetyzować w projektach? Metoda RICE

W natłoku codziennych obowiązków i zadań, umiejętność priorytetyzacji staje się kluczowa dla efektywnej realizacji celów. 📈 Dlatego dziś przyjrzymy się bliżej popularnej metodzie ustalania prioryetów, czyli RICE. Do dzieła! ❤️

🤓
Czytaj więcej
2 minuty
🗓
8 kwietnia
Maria
Gabrowska

📓 Jak zacząć mówić jak projektant?

W tym wpisie zanurzymy się 🤿 w językach Product Designu. Niby to nie bestia, która ma ich siedem, ale jednak w przypadku ludzi – komunikacja to taki gagatek, co lubi sprawiać problemy. 👀 A, jako że wchodząc między wrony, kraczesz tak, jak one, to trochę o tym krakaniu właśnie. Do dzieła! 🔥

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
18 marca
Maria
Gabrowska

🛍️ Jak kupują Polacy? O e-commerce słów kilka

W tym artykule omawiamy statystyki zakupowe Polek i Polaków, analizujemy ich preferencje i ulubione platformy. Odkrywamy znaczenie SXO i omnichannelowości w e-commerce. Co jest dla nas ważne? Wskakuj, a się dowiesz! 🤓

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
4 marca
Maria
Gabrowska

🤕 Ajajaj… Zagrożenia i walka z AI

Sztuczna inteligencja to nasz sojusznik. Wspaniałe narzędzie, które pozwala usprawnić codzienny workflow, niemalże w każdej branży. Taki digitalowy przyjaciel człowieka. Ale jak to w życiu bywa – każdy kij ma dwa końce. I o tym mówimy w tym wpisie. Wskakuj i poznaj zagrożenia, które wiążą się z AI... i dowiedz się, jak z nimi walczyć!

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
19 luty
Maria
Gabrowska

🤖 O perspektywie kodowania słów kilka. Co jest ważne w zakodowaniu UI?

Wiemy już, jak ważna jest komunikacja z osobami odpowiedzialnymi za implementację naszych projektów. Ale czy wiemy, co tak naprawdę jest dla nich istotne? Na co przede wszystkim zwracają uwagę, gdy zaczynają pracę z prototypami i makietami UI? No i o tym słów kilka!

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
5 luty
Weronika
Denisiewicz

🧠 Kognitywistyka w UX. Bo zrozumienie umysłu wpływa na tworzenie lepszych produktów!

Projektowanie UX (User Experience) jest nie tylko sztuką, ale również nauką. Rozumienie ludzkiego umysłu i zachowań stało się kluczowym elementem w tworzeniu interfejsów, które są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim intuicyjne i skuteczne. W tym wpisie o kognitywistyce w UX opowie Ci nasza gościni – Weronika Denisiewicz!

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
22 stycznia
Michał
Mazur

🤝 Optymalizacja spotkań – kluczowe wskazówki od Michała Mazura

Michał Mazur, doświadczony projektant UX, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat organizacji spotkań i prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązania problemu przedłużających się dyskusji bez konkretnego planu. 🙌 Brzmi ciekawie? No bo tak jest! Wskakuj poczytać.

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
8 stycznia
Maria
Gabrowska

🔮 Trendy na 2024 rok – okiem Design Practice

Zajrzałyśmy wgłąb szklanej kuli i sprawdziłyśmy, co będzie modne w 2024 roku w designie. I jesteśmy super podekscytowane! Koniecznie przyjrzyj się tym trendom, żeby nie ominęły Cię smaczki, które obecnie będą na topie. 🔥

🤓
Czytaj więcej
8 minut
🗓
27 grudnia
Paulina
Kacprzak

🤑 Finansownik freelancera – jak przeprowadzić finansowe podsumowanie roku

Życie freelancera nie jest łatwe! 🦉 To wiemy. A utrzymanie porządku we własnych finansach jest jeszcze trudniejsze. 😵‍💫 Wielkimi krokami zbliża się początek roku, a więc czas podsumowań finansowych i planowania. I nasz finansownik pomoże Ci to ogarnąć, także wskakuj na lekturę!

🤓
Czytaj więcej
2 minuty
🗓
4 grudnia
Maria
Gabrowska

🎓 Samouk w UI – co musisz wiedzieć, żeby odnieść sukces?

W tym wpisie krótko o tym, czego i jak się uczyć, żeby projektować dla branży tech. Tak jest! Bycie samoukiem jest trudne – to dłuuuuga i wyboista droga. Jeśli szukasz drogowskazu, to koniecznie wskakuj na lekturę!

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
20 listopada
Maria
Gabrowska

🔝 Jak podrasować swój proces i relacje z klientem? Porady od Design Practice

Jak zarządzać procesem projektowania marek? Jak się wyceniać (i cenić), żeby nie zwariować? I od czego zacząć? Mamy sprawdzone porady. Bardzo konkretne. Poznasz je w tym artykule!

🤓
Czytaj więcej
4 minuty
🗓
6 listopada
Maria
Gabrowska

👀 Branding, czyli co i jak? 5 porad od Design Practice

Design to Twój konik? Marzy Ci się projektowanie marek wartych setki tysięcy? Niestety, w sieci nie znajdziesz zbyt wiele informacji na ten temat. Na szczęście masz nas – wskakuj do lektury, a nawet załapiesz się na kilka wskazówek!

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
23 października
Maria
Gabrowska

🕹️ Animacje i prototypy. Dlaczego warto je stosować?

Dużo mówi się o prototypach. W ostatnich latach, środowisko projektowe coraz większy nacisk kładzie też na animacje. I ten temat na pewno nie jest Ci obcy! Przeczytaj ten wpis i przekonaj się na własne oczy, dlaczego tak jest. Badania mówią same za siebie!

🤓
Czytaj więcej
4 minuty
🗓
9 października
Marta
Pienkosz

🌍 NYU Abu Dhabi: odkrywanie świata poprzez sztukę i kodowanie

Jak wiele łączy sztukę z kodowaniem? Jak wiele dzieli? Czym jest globalna edukacja? Opowiada o tym Marta Pienkosz, czyli studentka Liberal Arts na NYU Abu Dhabi. Wskakuj na ucztę, którą Ci przygotowała!

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
25 września
Maria
Gabrowska

🤸‍♂️ Responsywność, czyli wyślij stronę na stretching

Zastanawiało Cię może, dlaczego Twoja strona generuje mniej ruchu, niż oczekujesz? A może niby użytkownicy wchodzą, ale szybciutko wychodzą? Odpowiedzią może być brak responsywnego web designu. Co to za czary? O RWD opowiada Magda, UX Designerka. Rozsiądź się wygodnie i wskakuj do lektury!

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
11 września
Maria
Gabrowska

🧩 Top 10 pluginów do Figmy

W branży projektowania interfejsów użytkownika to właśnie Figma jest najpopularniejszym narzędziem. Korzystasz z niej w pracy i szukasz nowych sposobów, aby tworzyć jeszcze lepiej i sprawniej? Świetnie się składa! Mamy dla Ciebie listę najlepszych 10 pluginów. Oczywiście, naszym skromnym zdaniem. Wskakuj i zobacz!

🤓
Czytaj więcej
4 minuty
🗓
28 sierpnia
Maria
Gabrowska

✋ 5 skutecznych porad do portfolio

Masz portfolio, ale telefon dalej milczy, a na mailu pusto? My już dobrze wiemy, jak możemy Ci pomóc! Odkryj nasze sprawdzone tipy, które przekonają do Ciebie pracodawców i klientów. Od własnej strony internetowej z unikalną domeną, po prototypy w Figmie. Daj sobie szansę na sukces — chodź poczytać!

🤓
Czytaj więcej
5 minut
🗓
14 sierpnia
Maria
Gabrowska

🤹 Kim jest i co musi umieć digital designer?

Digital designer to ścieżka kariery przyszłości. Powstała jako dostosowanie założeń tradycyjnego projektowania do obecnych standardów designu. Jakie 5 podstawowych umiejętności musisz opanować, chcąc zanurkować w projektowanie dla branży technologicznej? Jak przeczytasz, to się dowiesz!

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
31 lipca
Maria
Gabrowska

🙆‍♀️ Kobiety w branży tech — przegląd statystyk

Tym razem mamy dla Ciebie przegląd statystyk dotyczących kobiet w branży technologicznej. Dowiedz się, jak wygląda ich udział w sektorze IT, z czym muszą się mierzyć i co czeka społeczeństwo w przyszłości. Przekonaj się, dlaczego w dalszym ciągu równouprawnienie płci w branży tech jest mega ważnym tematem. Zapraszamy do lektury!

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
17 lipca
Maria
Gabrowska

👀 Dostępność w UX: dane, protipy… i AI!

Zastanawiało Cię kiedyś, co kryje się pod tajemniczym hasłem “dostępność”? To niezwykle istotny aspekt projektowania stron www, a przy tym, niestety, wciąż dość mocno bagatelizowany. Jak zadbać o accessibility w swoich projektach? Jak wyglądają statystyki? Wskakuj, a się dowiesz!

🤓
Czytaj więcej
8 minut
🗓
3 lipca
Maria
Gabrowska

🔝 Top umiejętności na rynku pracy w UI

UI Designer to specjalista od projektowania interfejsów graficznych. Nadaje użytecznym szkicom ekranów nową, świeżutką estetykę. To zawód, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co musi umieć Designer z prawdziwego zdarzenia!

🤓
Czytaj więcej
5 minut
🗓
19 czerwca
Maria
Gabrowska

🌹Nie ma róży bez kolców – praca zdalna a wellbeing

Praca zdalna to prawdziwy hit na rynku pracy. Wiesz, że może to być też idealne rozwiązanie dla Ciebie? Nieważne czy w piżamie, czy koszuli — praca zdalna daje ci pełną swobodę wyboru dress code'u. Ale czy to wszystko? Dowiedz się więcej na podstawie badań przeprowadzonych przez ekspertów z McKinsey i Forbes. Zapraszanko na czytanko!

🤓
Czytaj więcej
5 minut
🗓
5 czerwca
Maria
Gabrowska

☯️ Synergia w designie - UX i UI

UX, UI oraz projektowanie interakcji to kluczowe dziedziny w tworzeniu produktów cyfrowych. Interesuje Cię praca w roli UX Designera lub UI Designera? To super rozwiązanie dla osób, zainteresowanych technologią, z niebanalnym zmysłem estetycznym i niemałymi pokładami empatii. Taka praca, cóż, to też stałe zdobywanie nowych umiejętności. W tym artykule na tapet weźmiemy tematy UX i UI Designu i odpowiemy na najczęstsze pytania osób, które dopiero wchodzą w tę branżę. I to z perspektywy Design Practice!

🤓
Czytaj więcej
5 minut
🗓
24 stycznia
Maria
Gabrowska

🎨 UI design – 5 kluczowych protipów

Chcesz projektować interfejsy cyfrowe? Ciekawi Cię, jakie są złote zasady pro UI Designera z kilkunastoletnim stażem? Znużyło Cię projektowanie graficzne i szukasz wskazówek, dzięki którym dowiesz się, co mieć na uwadze planując swój dalszy rozwój? Jeśli tak – zapraszamy na lekturkę!

🤓
Czytaj więcej
4 minuty
🗓
15 stycznia
Maria
Gabrowska

👉 Jak znaleźć pracę jako Junior UX Designer?

Rynek zawodowy IT w dalszym ciągu cieszy się nieustającym wzrostem zainteresowania. Potencjalnych chętnych na pracę w IT i mityczne 15k przybywa. Coraz większą popularnością cieszy się też cały UX i UI Design. “Mam za sobą kurs, nawet swoje portfolio, ale dalej nie mogę znaleźć pracy” — brzmi znajomo? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, co możesz zrobić, żeby znaleźć pracę jako Junior UX/UI.

🤓
Czytaj więcej
3 minuty
🗓
10 stycznia
Maria
Gabrowska

🌐 Web design – 5 zasad projektowania

Każdy, kto zajmuje się projektowaniem stron www, dąży do tego, aby tworzyć produkty przystępne dla użytkownika. A to naprawdę spore wyzwanie, zwłaszcza na początku projektowania!  Szukasz pomysłów, jak uzyskać jeszcze lepszy wygląd interfejsów? Wznieś swój web design na nowy, wyższy poziom. Chodź na słówko i dowiedz się, jak projektować estetyczne i funkcjonalne strony internetowe.

🤓
Czytaj więcej

ZGarnij materiały

Dołącz do społeczności 20 tysięcy designerek i designerów 🤯 i otrzymaj „Finansownik freelancera” i nasz super ćwiczeniownik w UX, zupełnie za fri! 🎉 Co 2 tygodnie wyślemy Ci też newsletter pełen konkretów z obszaru product designu! 😍


Zapisując się, akceptujesz politykę prywatności.

.